275084-2020 - ResultatSverige-Linköping: Sjukhustjänster och tillhörande tjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Jourgranskning
Referensnummer: UC-2019-81
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85110000 Sjukhustjänster och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Distansgranskning av röntgenundersökningar under jourtid
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
Anledningen till att upphandlingen inte har delats upp i separata anbudsområden beror på upphandlingens art.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85111600 Ortopediska tjänster, 85112000 Stödtjänster på sjukhus, 85121200 Medicinska specialisttjänster, 85148000 Medicinsk analys, 85150000 Medicinsk bildbehandling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen