2. Förfarande
Förfarande
Titel: Materialförsörjningspunkter för avhjälpande underhåll
Beskrivning: Materialförsörjningspunkter för lagerhållning av järnvägsmaterial på olika geografiska platser i Sverige inklusive leverans av material till järnvägsanläggningen.
Intern identifierare: KOM-417997
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter, 60161000 Pakettransporter, 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster, 79991000 Lagerhantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Delområde 1: Boden
Beskrivning: Boden, krav att lagret är i Boden, sydligaste gränsen för området är Storuman och Skellefteå.
Intern identifierare: Delområde 1: Boden
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter, 60161000 Pakettransporter, 63120000 Lagring och magasinering, 79991000 Lagerhantering
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 2: Umeå
Beskrivning: Umeå/Vännäs regionen, Krav är att kunna nå leveransadresser inom området, gräns väster Lycksele, gräns norr Skellefteå, gräns syd Örnsköldsvik, inom 3 timmar från mottaget uppdrag under dagtid.
Intern identifierare: Delområde 2: Umeå
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde 3: Sundsvall
Beskrivning: Sundsvall/Ånge regionen. Krav är att kunna nå leveransadresser inom området, gräns väster Östersund, gräns norr Långsele, gräns syd Bollnäs, inom 3 timmar från mottaget uppdrag under dagtid.
Intern identifierare: Delområde 3: Sundsvall
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Delområde 4: Norra Stockholm
Beskrivning: Norra Stockholm, Krav är att kunna nå leveransadresser inom området, gräns väster Arboga, gräns norr Tierp, gräns syd Järna, inom 3 timmar från mottaget uppdrag under dagtid.
Intern identifierare: Delområde 4: Norra Stockholm