27512-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallshantering – Insamling av avfall under kommunalt ansvar i Flen, Katrineholm och Vingåkers kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelInsamling av avfall under kommunalt ansvar i Flen, Katrineholm och Vingåkers kommun
BeskrivningSörmland vatten och avfall inbjuder till anbudslämnande avseende upphandling av entreprenör för utförande av fastighetsnära avfallsinsamling inom kommunerna Flen, Katrineholm och Vingåker. Beställaren inför/har infört fyrfacksinsamling.
Intern identifierareTO-24-034 v2
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
Ytterligare klassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000