Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Operationell leasing 2023
Referensnummer: UH-2023-1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66000000 Finans- och försäkringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Mediacenter Jönköpings län nedan kallat Mediacenter bjuder härmed in anbudsgivare till att lämna anbud på upphandling avseende operationell leasing av AV-teknik, klassrumsteknik med installation, enligt nedanstående instruktioner och bifogade handlingar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 20 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66000000 Finans- och försäkringstjänster, 66114000 Finansiell leasing
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Mediacenter gör uppskattning att avtalet kommer att omfatta upp till 400 anläggningar. Mediacenter garanterar inte att volymerna kommer att uppnås.