275130-2024 - Resultat
Sverige – Hörapparater – Hörapparater 7-klövern
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelHörapparater 7-klövern
BeskrivningDenna upphandling avser ramavtal på hörapparater inklusive tillbehör och reservdelar för successiva avrop i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten. Upphandlingens syfte är att tillgodose regionernas behov av efterfrågade varor och tjänster under avtalsperioden. Målsättning är att köpa in varor och tjänster med god kvalitet på ett optimalt och kostnadseffektivt sätt. Upphandlingen omfattar: hörapparater, inkl leverans, tillbehör och reservdelar, dokumentation, generell och/eller specifik utbildning; demonstrationsexemplar; support, service under och efter garantitiden
Föregående meddelande570574-2023
Intern identifierareIN-IN23-0043
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33185000 Hörapparater
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Titel7-klöver mall
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelGenerell del