275152-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Städning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städupphandling - Innerstaden Norra, Högdalen/Rågsved, Tensta, Farsta
Referensnummer: FB 2019/594 - 2.3.3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar städning av trapphus med tillhörande allmänna utrymmen ink. soprum/grovsoprum/miljörum samt även kontors- och flyttstädning i enlighet med vad som framgår av bilagda fastighetsspecifikationer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90911200 Städning av byggnader, 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen