Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av kommunal hälso- och sjukvård
Referensnummer: IU22-42
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85323000 Kommunal hälso- och sjukvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Socialnämnden i Falkenbergs Kommun, genom socialförvaltningen genomför upphandlingen avseende kommunal hälso- och sjukvårdsverksamhet för legitimerade sjuksköterskor samt fysioterapeuter och arbetsterapeuter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85141200 Sjukskötersketjänster, 85142100 Sjukgymnasttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen