2. Förfarande
Förfarande
Titel: Extern remiss - Bildhanteringssystem, IMS
Beskrivning: Inför kommande upphandling av Bildhanteringssystem, IMS, inbjuder Region Jönköpings län leverantörer och andra berörda parter att inkomma med synpunkter på kommande upplägg. Syftet med den externa remissen är att förankra underlaget och ge möjlighet för berörda parter att bidra med sin kunskap och erfarenhet. Observera att detta är en extern remiss. Samtliga dokument, skrivningar, värden och datum i den externa remissen är preliminära och kan komma att ändras.
Intern identifierare: 25/348
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 48320000 Programvara för ritning och bildbehandling, 48328000 Programvara för bildbehandling