275248-2018 - ÄndringSverige-Luleå: Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tunaskolan, om- och tillbyggnad etapp 4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
I huvudsak omfattas objektet av följande arbeten:
Hus A: Ombyggnad ca: 5500m2
Hus A: Tillbyggnad ca: 400m2,
Byggnationer samt anslutande markarbeten Hus A skall utföras som två huvuddelar. Huvuddel 1- och Huvuddel 2
Ny angöring samt nya parkeringar skall utföras. Huvuddel 3