Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling Ramavtal Entreprenad Gotland
Referensnummer: 1172/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Statens fastighetsverk (SFV) tillsammans med Riksantikvarieämbetet (RAÄ) ämnar att hösten 2021 publicera en upphandling av ramavtal avseende byggentreprenör för Gotland.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45210000 Byggnadsanläggning, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45421000 Snickeriarbeten, 45453000 Reparation och renovering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen