275307-2024 - Resultat
Sverige – Medicinska hjälpmedel – Samtalsapparater program stativ inmatningsenheter
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSamtalsapparater program stativ inmatningsenheter
BeskrivningUpphandling av Samtalsapparater, programvaror, stativ, inmatningsenheter, röstförstärkare, talflödeshjälpmedel, peklampa
Intern identifierareRS 2023-03818
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33196000 Medicinska hjälpmedel
Ytterligare klassificering (cpv): 33196100 Hjälpmedel för äldre personer, 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer, 33197000 Medicinsk datautrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelMall VGR Anbudsinbjudan och avtal