2. Förfarande
Förfarande
Titel: Huvudbesiktningsorganisation Byggentreprenader
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att täcka beställarens behov av tekniska konsulter inom kompetensområdet besiktningar, för total- och utförandeentreprenader av byggnadsentreprenader. Leverantören ska tillhandahålla huvudbesiktningsperson med en besiktningsorganisation som sammantaget innehar god och relevant kompetens och erfarenhet av besiktningar.
Intern identifierare: 24/11
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000