27532-2023 - ResultatSverige-Hisings Backa: Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nybyggnation av flerbostadshus Siriusgatan
Referensnummer: EH2022-0152
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren inbjuder att lämna bud avseende nybyggnation av bostäder på Siriusgatan i Bergsjön.
I entreprenaden ingår markarbete och husbyggnad till nyckelfärdiga bostäder för två områden samt markarbeten för ytterligare 2 områden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45232332 Arbeten som rör telekommunikationer, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45332400 Montering av sanitetsgods och rör, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen