275373-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Södertälje: Mobiltelefoner
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2017-1028 Mobiltelefoner Katrineholms, Salems och Vingåkers kommun
Referensnummer: TI 2017-1028
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32250000 Mobiltelefoner
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser varor inom kategori Mobiltelefoner och tillbehör med tillhörande tjänster för avrop vid behov ifrån Katrineholms, Salems och Vingåkers kommun.
Upphandlingen ska tillgodose Katrineholms, Salems och Vingåkers kommun behov av bland annat produkter för kommunikation där verksamheten har behov av att använda.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32550000 Telefonutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen