275411-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Limhamn: Skyltar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Marknadsmässig skyltning
Referensnummer: P-MALMÖ 2017-0372
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34928472 Skyltar
II.1.4.
Kort beskrivning
Parkering Malmö har för avsikt att upphandla skyltar/skyltning.
I uppdraget ingår bl a originalarbete, produktion, leverans och montering av interiöra och exteriöra skyltar.
Skyltar kan komma att beställas enligt Beställarens skyltprogram och/eller enligt behov och önskemål från Beställarna. Beställarens skyltprogram kan komma att ändras under avtalstiden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31523000 Upplysta skyltar och namnskyltar, 31523200 Permanenta informationsskyltar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen