Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
transporter av biogastrailer
Referensnummer: UVA-2022-00309
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Transporter av bolagets gastrailer till och från Verksamhetens Biogasanläggningen vid Kungsängens gård och gastankstationen i Uppsala. Uppdraget utförs idag vid tre (3) fasta dagar i veckan.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen