2. Förfarande
Förfarande
Titel: Café-, kiosk- och butikssortiment
Beskrivning: Denna upphandling avser ramavtal på café, kiosk- och butikssortiment för successiva avrop till Region Dalarna. Region Dalarna bedriver för närvarande två Café-, kiosk- och butiksverksamheter och dessa finns vid Falu- och Ludvika lasarett. Upphandlingen syftar till att tillgodose patienter, personal och andra besökares efterfrågan av ett varierat och tilltalande sortiment inom de olika produktgrupperna.
Intern identifierare: SN 2024/43
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15842000 Choklad och sötsaker
Ytterligare klassificering (cpv): 15321000 Fruktjuicer, 15500000 Mejeriprodukter, 15820000 Skorpor och kex; bakverk och kakor med konserveringsmedel, 33700000 Hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del (1)
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Informationsfrågor
Ytterligare klassificering (cpv): 15820000 Skorpor och kex; bakverk och kakor med konserveringsmedel