2755-2017 - ResultatSverige-Norrtälje: Installation av ventilation
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Roslagsbostäder, årsavtal Arbete med ventilation och kanalrensning.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Norrtälje.
Roslagsbostäder har fastigheter på följande orter: Norrtälje, Rimbo samt Hallstavik. Samt ytterligare några fastigheter i: Södersvik, Vätö och Älmsta.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandling av årsavtal för arbeten med ventilation och kanalrensning åt Roslagsbostäder. Upphandlingen är indelad i anbudsområden per orter: Norrtälje, Rimbo samt Hallstavik.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45331210 Installation av ventilation, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: ja
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.