Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Minnesgåvor
Referensnummer: LD17/03503
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18500000 Smycken, klockor o. d.
II.1.4.
Kort beskrivning
Köp av minnesgåvor (guldur, guldarmband, guldcollier, brilliantring och brilliantörhängen) som delas ut till medarbetare som uppnått 25 års anställningstid inom Landstinget Dalarna.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Ur
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 14523200 Guld, 18520000 Ur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Minnesgåvor, Ur
Smycken
Del nr: 2
Ytterligare CPV-kod(er) 14523200 Guld, 18511000 Ädelstenar till smycken, 18513000 Smycken (varor)
Minnesgåvor, Smycken