275597-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Audiovisuell utrustning – Hyra av AV-produkter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelHyra av AV-produkter
BeskrivningUpphandlingen omfattar att tillgodose beställarens behov av AV-produkter samt boknings- och besökssystem genom leasing (en ren hyreslösning utan något restvärde). Uppdraget avser också att tillhandahålla utbildning vid implementering samt service- och supportavtal under hela avtalsperioden.
Intern identifierareUPH-2018-0364
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 32321200 Audiovisuell utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 32351300 Tillbehör till audioutrustning, 50300000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende persondatorer, kontorsutrustning, telekommunikations- och audiovisuell utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningUpphandlingen omfattar att tillgodose beställarens behov av AV-utrustning samt boknings- och besökssystem genom leasing (en ren hyreslösning utan något restvärde). Uppdraget avser också att tillhandahålla utbildning vid implementering samt service- och supportavtal under hela avtalsperioden.
Intern identifierareHyra av AV-produkter