275631-2018 - ÄndringSverige-Uppsala: Ultraljudsapparat
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ultraljud
Referensnummer: UPPH2018-0123
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33112200 Ultraljudsapparat
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser en (1) avancerad ultraljudsapparat till Kvinnoavdelningen på Akademiska sjuhuset enligt beskrivning i bifogade administrativa föreskrifter, kravspecifikation och mall för upphandlingskontrakt.