275633-2019 - ResultatSverige-Stockholm: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Webbproduktion och support i SiteVisionmiljö
Referensnummer: Ä 2018-1652
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Tillväxtverket upphandlar konsulttjänster för utveckling, design och support av befintliga och nya webbplatser baserade på SiteVision.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Förvaltning och vidareutveckling av webbplatser på plattformen SiteVision.