Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yttre skötsel och vinterväghållning område 1, Höganäs
Referensnummer: 19/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar yttre skötsel och vinterväghållning i AB Höganäshems förvaltningsområde nr 1 med den omfattning och frekvenser som framgår av förfrågningsunderlaget.
I uppdraget ingår även tillsyn och skötsel av miljöhus och övriga sopstationer, rondering, underhåll och besiktning av lekplatser och dess utrustning samt övrig markutrustning.
I entreprenaden ingår jourverksamhet för snö- och halkbekämpning
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45233141 Väghållning, 90620000 Snöröjning, 98341130 Fastighetsskötsel, 98341140 Vaktmästartjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen