Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggnadsarbeten
Referensnummer: UH-2022-26
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Löpande byggentreprenadarbeten inom Beställarens bestånd inom Motala kommun. För nybyggnation eller mer omfattande renoveringar genomförs en separat upphandling.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 160 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45000000 Anläggningsarbete, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Art: Löpande byggnadsarbeten
Omfattning: Beställarens fastighetsbestånd
Mängd: se FFU