2. Förfarande
Förfarande
Titel: Brandskyddsutrustning 2025
Beskrivning: Upphandlingen avser brandskyddsutrustning. Upphandlande myndighet, Östra Göinge Kommun, agerar i denna upphandling som en Inköpscentral enligt LOU för Östra Göinge kommun, Hörby kommun och Osby kommun. Upphandlade myndighet, Östra Göinge kommun, avser teckna ramavtal för en period om två (2) år med rätt till förlängning i två (2) år med ett (1) år i taget.
Intern identifierare: KS-2025-01589
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44480000 Diverse brandskyddsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 35111000 Brandbekämpningsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Brandskyddsutrustning 2025