275701-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Ortopediska artiklar – Gips inkl. tillbehör omtag
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelGips inkl. tillbehör omtag
BeskrivningVi genomförde en upphandling på gips inkl. tillbehör VF2025-00021 och behöver göra ett omtag på vissa produkter, bl a pga ändrade krav. Avser produktgrupperna: 52 Axelbandage utan mobiliseringsband 54 Mitella 68.1-2 Kardborrsbandskit för ortoser 68.3-4 Kardborrsbandskit för ortoser 68.5-6 Kardborrsbandskit för ortoser
Intern identifierareVF2026-00022
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33141700 Ortopediska artiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelFFU Generell del
BeskrivningGips inkl tillbehör omtag.
Intern identifierare1904245-0
Optioner
Beskrivning av alternativenSe Upphandlingsdokument.
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAvtalsvillkor och kommersiella villkor (1)
BeskrivningGips inkl. tillbehör omtag.
Intern identifierare1904246-1