275758-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas) – Closed-loop optical cryostat
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelClosed-loop optical cryostat
BeskrivningThis public procurement comprises a closed-loop optical cryostat to perform optical and magneto-optical measurements as a function of temperature down to 3.4 K. This system will be used in the framework of a Wallenberg Academy Fellow project and a research project funded by Kempestiftelserna at the Department of Physics
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113059:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 38400000 Instrument för kontroll av fysikaliska egenskaper, 38500000 Apparater för kontroll och provning