Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Företagshälsa och Personalstöd
Referensnummer: 17/187
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85147000 Företagshälsovård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser företagshälsa (företagshälsovård) till kommunens verksamheter samt personalstöd.
Personalstöd innefattar rådgivning, vägledning och stöd till medarbetare som har problem i arbets- eller privatlivet och som påverkar dennes arbetsförmåga.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85312300 Vägledning och rådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen