Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trycksaker
Referensnummer: GNU 2021/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet avser produktion av trycksaker inklusive leverans till angiven adress hos beställare. Trycksaker innefattar bland annat visitkort, korrespondenskort, häften, broschyrer, affischer, konferensblock och konferensmappar m.m. Inklusive efterbehandling såsom häftning, hålslagning, falsning/bigning, limbindning och laminering. Även tjänster såsom utskick och sortering ingår.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 23 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Grupp 1 - Falun, Falu Energi & Vatten AB, Kopparstaden AB
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 22100000 Tryckta böcker, broschyrer och foldrar, 22458000 Måttbeställda trycksaker, 22460000 Reklamtrycksaker, varukataloger och manualer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Grupp 2 - Borlänge, AB Borlänge Energi, AB Stora Tunabyggen, Fastighets AB Hushagen, Falun Borlänge-regionen AB
Del nr: 2
Grupp 3 - Avesta och Hedemora, AB Hedemorabostäder, Hedemora Energi AB, Gamla Byn AB, Avesta vatten, Södra Dalarnas Räddningstjänst
Del nr: 3
Grupp 4 - Ludvika, WBAB WessmanBarken Vatten & Återvinning AB,Västerbergslagens utbildningsförbund VBU
Del nr: 4
Grupp 5 - Säter
Del nr: 5