Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://upphandling.polisen.se/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av mobila fingeravtrycksläsare med integrerad passläsare
Referensnummer: A368.513/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30233310 Fingeravtrycksläsare
II.1.4.
Kort beskrivning
Polismyndigheten är i behov av ett ramavtal för att säkerställa behovet av mobila fingeravtrycksläsare med integrerad passläsare
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30233310 Fingeravtrycksläsare, 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning, 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 35125110 Biometriläsare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen