275826-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Medicinsk utrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bildhanteringssystem till Klinisk Patologi
Referensnummer: UPPH2020-0126
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan till Leverantörer att få vissa intresse att lämna anbud enligt LOU, Förhandlad förfarande med föregående annonsering.
Behandling av personuppgifter
Information om hur Region Uppsala behandlar personuppgifter redogörs för i bilaga 1C Behandling av Personuppgifter.
Anbud/anmäls tidens utgång
Anbud/anmälan ska vara ingivet till Mercell TendSign senast 30.6.2021 23:59. Anbud/anmälan som inkommer efter anbud/anmäls tidens utgång får inte prövas.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling, 48180000 Medicinsk programvara, 48328000 Programvara för bildbehandling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen