Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stationstankning
Referensnummer: KS-UH/2020:4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser stationstankning inom Karlstad gällande gas, el och HVO100. Upphandlingen avser även bensin och diesel samt diverse tillbehör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del 1: Karlstads kommun
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor, 09130000 Petroleum och destillat, 09132000 Bensin
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna upphandling avser tankning av drivmedel via tankstation. De drivmedel som avses är syntetisk diesel, biogas100, bensin 95 och snabbladdning el. Efterfrågade drivmedel varierar mellan delarna.
Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Start: 01/11/2021Slut: 31/10/2023
Detta kontrakt kan förlängas: ja
Beskrivning av förlängning:
Förlängningsoption till: 30.10.2024
Förlängningsoption till: 31.10.2025
Förlängningsoption till:30.10. 2021
Del 2: Molkom
Del nr: 2
Denna upphandling avser tankning av drivmedel via tankstation. Drivmedel som efterfrågas är syntetisk diesel, biogas100, bensin 95 och snabbladdning El.