275837-2020 - ÄndringSverige-Stockholm: Grävning och schaktning
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mark o grundarbeten för Persikan och Mangon
Referensnummer: 2020-4177
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45112000 Grävning och schaktning
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar, schakt, sprängning och grundläggning av bottenplatta inkl. rördragningar, borrning för bergvärme samt gjutning av bottenplatta, skyddsrum med tillhörande installationer och pålning.