2. Förfarande
Förfarande
Titel: Förhandsannonsering av kommande entreprenader
Beskrivning: Under första kvartalet 2025 planerar Halmstads kommun att annonsera flera upphandlingar avseende större entreprenadprojekt. Kommunen önskar göra potentiella anbudsgivare uppmärksamma på detta, genom denna information.
Intern identifierare: 2025
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete