275892-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Miljörevision
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Systemrevisionstjänster avseende certifiering/uppföljning av ledningssystem
Referensnummer: LS 2017–1243
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90714000 Miljörevision
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Systemrevisionstjänster avseende certifiering/uppföljning av ledningssystem gällande miljö, kvalitet, medicinteknik, arbetsmiljö och informationssäkerhet till Stockholms läns landstings förvaltningar, bolag och stiftelser.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1-3
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79212000 Revision, 90714200 Företagsmiljörevisioner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Systemrevisionstjänster avseende certifiering/uppföljning av ledningssystem.