275936-2016 - ResultatSverige-Örebro: Fisk
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel – färsk fisk.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Örebro.
Nuts-kod SE124 Örebro län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandling av färsk fisk Örebro län: Askersund, Hallsberg, Kumla, Lekeberg, Örebro, Nora, Lindesberg, Ljusnarsberg, Hällefors.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
03311000 Fisk, 15119600 Fiskkött, 15211100 Färska fiskfiléer
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.