2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skogsförvaltning
Beskrivning: Uppdraget avser skogsförvaltning i Kristianstads kommun. Förvaltaren ska kunna utföra uppdrag inom varierande typer av trädklädda områden, såsom exempelvis produktionsskog, tätortsnära skogar, betesmarksröjningar och naturreservat.
Intern identifierare: KS 2024/898
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77231300 Skogsförvaltning
Ytterligare klassificering (cpv): 03400000 Skogsbruk och skogsavverkning, 77231000 Skogsskötsel, 77231100 Skötseltjänster för skogsresurser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Skogsförvaltning