275951-2018 - ÄndringSverige-Stockholm: Zoologiska tjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ramavtal avseende djurhem inkl. transport för hund, katt och andra smådjur för Örebro län
Referensnummer: 114-16845-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77400000 Zoologiska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen i Örebro län och Polismyndigheten har kommit överens om att samverka genom att samordna upphandlingen inför övertagandet av uppgifter från Polisen inom djurskydd och tillsyn av djur samt veterinärtjänster.