275972-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Transporter (utom avfallstransport) – Umeå lokaltrafik ULTRA
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUmeå lokaltrafik ULTRA
BeskrivningLänstrafiken i Västerbotten AB inbjuder härmed till att lämna ansökan om att delta i upphandling av tidtabellslagd linjetrafik rörande Umeå lokaltrafik - ULTRA med trafikstart 2026-06-15.
Intern identifierareLT24-801
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter, 60112000 Kollektivtrafik på väg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelUpphandling av Umeå lokaltrafik (Ultra) - Svarsformulär