Huvudsaklig verksamhet Annan verksamhet: Tillverkning av papperskorgar samt ståldetaljer inför slutmontage.
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inköp av papperskorgar
Referensnummer: 18/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34928480 Soptunnor och papperskorgar
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget består i att leverera tre olika storlekar av papperskorgar. Papperskorgarnas tekniska och visionära form samt funktionalitet och utseende i Malmös stadsrum ska bli en tillgång i stadsrummet. Papperskorgarna ingår i det ständiga arbetet om hur Malmö skall upplevas som renare och välskött.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34928400 Utrustning för allmän plats
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen