Region Jönköpings län och länets kommuner avser att upphandla överflyttningshjälpmedel med tillhörande tillbehör och reservdelar, så som vridplatta med och utan stödhandtag, repstege, uppresningsbälte och väst samt överflyttningsplattformar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33192600 Lyftanordningar för vårdsektorn, 33196100 Hjälpmedel för äldre personer, 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen