Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Omhändertagande av deponigas
Referensnummer: 20-017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42941000 Maskiner för värmebehandling av gas
II.1.4.
Kort beskrivning
Miljö och vatten i Örnsköldsvik AB upphandlar en teknisk lösning som innebär att deponigas(metangas) oxideras genom regenerativ termisk oxidation (RTO) där möjlighet till värmeutvinning från gasen finns.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42941000 Maskiner för värmebehandling av gas, 90731600 Övervakning av metanmängden
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen