2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av internrevisionstjänster
Beskrivning: Upphandlingen omfattar internrevision som har till uppgift att stödja och utveckla beställarens verksamhet genom att granska, utvärdera och lämna förslag till förbättringar av beställarens interna styrning och kontroll och verksamhet. Kommuninvest har ingen egen funktion för internrevision. Den upphandlande internrevisionen ska således ta ett helhetsansvar.
Intern identifierare: 23/00175
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79212000 Revision, 79212200 Internrevision
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000