Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel: Färsk fisk länsupphandling
Referensnummer: 1672/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03310000 Fisk, skaldjur och akvatiska produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal på färsk fisk för leverans till de upphandlande kommunerna. Det beräknade värdet av upphandlingen, baserat på föregående års förbrukning, uppgår till ca 4 420 000 SEK exklusive moms under hela avtalstiden. Upphandlingen baseras på de villkor och förutsättningar som anges i upphandlingsdokumenten.
Välkommen med ert anbud!
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 420 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03311000 Fisk, 03312000 Skaldjur, 15250000 Fisk och skaldjur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen