2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nyproduktion av särskilt boende
Beskrivning: Finspångs kommun inbjuder härmed till anbudsgivning i offentlig upphandling avseende nyproduktion av särskilt boende. Upphandlingen avser byggnation av nytt särskilt boende bestående av 119 lägenheter, allmänna utrymmen och tillagningskök samt rivning av gamla barnavårdscentralen inom fastigheten Lasarettet i Finspång. Entreprenaden genomförs som en totalentreprenad och upphandlas som en generalentreprenad. Anbud ska lämnas i enlighet med upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:129842:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45211350 Byggnation av byggnader med flera funktioner, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45210000 Byggnadsanläggning