276271-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Mora: Säckar och påsar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avfallspåsar för matavfall 2017/36.
Referensnummer: 2017/36
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18930000 Säckar och påsar
II.1.4.
Kort beskrivning
Avfallspåsar för insamling av matavfall.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avfallspåsar för insamling av matavfall till kommunerna i Dalarna.