2. Förfarande
Förfarande
Titel: Exter remiss SPECT/CT
Beskrivning: Region Skåne planerar för en eventuell upphandling av SPECT/CT. Region Skåne bjuder därmed in leverantörer att inkomma med synpunkter på krav i Kravspecifikationen. I denna externa remiss publiceras ett utkast på delar av detta dokument och finns att tillgå i Bilaga 1 Kravspecifikation.
Intern identifierare: 2026-O000844
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar