276324-2026 - Resultat
Sverige – Målning och glassättning – Ramavtal - Måleri
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal - Måleri
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för måleriarbeten, som huvudsakligen avser underhållsåtgärder och mindre målningsprojekt. Ramavtalet kommer att användas till arbeten med totalkostnad upp till 1 miljon kronor per enskilt avrop. Upphandlingen är delad i 2 geografiska avtalsområden. Geografiskt avtalsområde 1: Centrala Huddinge (Sjödalen, Fullersta, Stuvsta, Flemingsberg, Visättra). Geografiskt avtalsområde 2: Skogås, Trångsund, Vårby Ramavtal kommer att tecknas med 1 entreprenör per geografiskt avtalsområde, dvs. totalt 2 entreprenörer. Förutom geografiska avtalsområdet entreprenören tilldelats så är entreprenör dessutom backup inom det andra geografiska avtalsområdet.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45440000 Målning och glassättning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110072:Lot:1