276393-2021 - ÄndringSverige-Stockholm: Spektrometrar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Handburen Raman spektrometer
Referensnummer: 935-A550.147/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38433000 Spektrometrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett avtal som ska tillgodose Polismyndighetens behov vid nationellt forensiskt centrum. Avtalet omfattar leverans av två (2) stycken handburen Raman spektrometer till Linköping respektive Malmö.