2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vinterväghållning
Beskrivning: Beställaren avser att upphandla snöröjning på gator, vägar och fastigheter uppdelat i samtliga plogområden enligt bifogade Bilagor för Område 1-6.
Intern identifierare: 2025-09
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
Ytterligare klassificering (cpv): 45233141 Väghållning, 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden, 90610000 Gaturenhållning och gatsopning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000